top of page
b_edited_edited.png

Etapa I

Velká sborová místnost s přímým vstupem na zahradu a malá klubovna pro menší skupinky a děti.

Agape - ETAPA I

Velký sborový sál s přímým vstupem na zahradu a malá multifunkční místnost v nově zbudovaných prostorech za kostelem v Hronovické ulici.

E1 - Agape etapa 1
E1 funkce barevně.png

dům čp. 669

byt č. 1

dům čp. 669

byt č. 2

PARKOVACÍ STÁNÍ

zpevněná plocha

ZAHRADA

KOSTEL

WC

vchod / zádveří

Sborová místnost

Velká sborová místnost je plnohodnotným prostorem pro setkání celého sboru po bohoslužbách nebo během ostatních sborových akcí.

více ..

Malá zasedačka

& dětská klubovna

Malá zasedačka nabízí příjemný prostor pro jednání a práci menších až středně velkých skupin. Zároveň nabídne prostor dětské klubovny naší nejmladší generaci.

více ...

Atrium & Kuchyň

Centrální atrium s barovým pultem a kuchyní propojuje veškeré místnosti domu. Je místem pro zastavení, rozhovory i občerstvení. Zaroveň nabízí zázemí pro nezbytný cattering.

více ...

 

Kancelář kostela

Kancelář za kostelem je místem přípravy faráře na bohoslužby. Vyřizují se zde administrativní úkony při obřadech.

více ...

Dvůr a zahrada

Dvůr se zahradou poskytnou během jarních a letních dnů příjemné venkovní útočiště všem věkovým generacím a skupinám. Dvůr i zahrada jsou bezbariérové. 

více ...

 

Parkování pro 2 auta

Zpevněná plocha části dvora nabídne komfortní parkovací stání pro 2 automobily farářů. 

více ...

Parkování pro cyklisty

Pohodlné a kryté stání ve dvoře pro cyklistická kola.

více ...

 

Hlavní vchod / zádveří

Vstupní zóna za vchodem do objektu z Hronovické ul. Nabízí úložné prostory, v navazujících etapách schodiště do vyšších pater.

více ...

Toalety

Nový objekt zahrnuje 2 toalety, včetně bezbariérové. Sociální zařízení obsahuje i přebalovací pult pro děti a sprchový kout.

více ...

 

Šatna

Dvě šatní skříně pro odložení kabátů jsou umístěny poblíž vchodů do objektu. Kapacita šatny až pro cca. 100 kabátů.

více ...

 

​Úložné prostory

S ohledem na potřeby farnosti je počítáno s přiměřenými úložnými prostory pro skladování materiálu, knih, pomůcek, archivu, atd.

více ...

 

​Úklid

Dostatečné místo pro skladování úklidových prostřeků ve vyhrazené vestavěné skříni.

více ...

🤚🏼  Kliknutím na jednotlivé místnosti v plánu se Vám zobrazí jejich popis ...

E1%20c1_edited.jpg

ETAPA 1 - charakter objektu

Nově vybudovaný přízemní objekt v Hronovické ul. za kostelem je zamýšlen na místě stávajícího domu čp. 492. Nová budova má vlastní základy a je celkově navržena a dimenzována tak, aby umožnila bezproblémové rozšíření v navazující druhé a třetí etapě výstavby, zároveň však realizaci navazujících etap nepodmiňuje.

Obsahem přízemní části stavby jsou výhradně nové sborové prostory o dispozicích, které umožní jejich smysluplné celotýdenní využití v rámci sborové činnosti a koncentraci sboru kolem budovy kostela. Do budoucna to umožní sboru nejen hospodárné využití svých objektů, ale i efektivnější a snazší organizaci svých aktivit, které by se soustředily na jednom, dobře udržovaném a uspořádaném místě. Koncentrace aktivit na jednom místě kolem kostela nabídneme i větší komfort těm, kteří se hůře pohybují a přecházení mezi jednotlivými objekty sboru je pro ně náročnější.

Důležitým faktorem celého návrhu je bazbariérovost sborových prostor pro všechny generace a skupiny. Jejich snadná dostupnost a prostupnost, a to jak s kočárkem a dětmi, na kole, s holemi nebo na vozíčku. Cílem je poskytnout pohodlí všem členům sboru i ostatním příchozím.

bottom of page