top of page
D%20492-VH%20v3%20a%2B_edited.jpg

Etapa III

Dostavbou domu čp. 492 v Hronické ul. vzniknou 2 byty pro faráře a multifuknční sál s terasou.

Agape - ETAPA III

Dva byty pro faráře a multifukční sál v navazující nástavbě 3 podlaží domu v Hronovické ul.

Přístavba dvou pater a podkroví

Ve třetí etapě je přízemní objekt domu čp. 492 v Hronovické ulici rozšířen o dvě podlaží a podkroví. Nové prostory by byly využity čistě pro potřeby sboru - 2 podlaží jsou určena pro byty farářů, podkroví poskytne příjemný prostor pro multifunkční sál vysutou s terasou, určený pro meditaci, cvičení, setkání mládeže nebo konferenční setkání církve.

Do vyšších pater se vstupuje po schodišti, vystupujícího z prostoru zádveří za vchodem z Hronovické ul. a bezbariérově jsou vyšší patra přístupná přes venkovní výtah ze dvora.

Stavebně bude celá nástavba usazena na přízemní části objektu Agapé vybudovaném během první etapy - ta bude již staticky a technicky připravena pro možnost realizace nástavby zamýšlených podlaží, kromě demontáže tepelné a hydroizolační vrstvy nad částí střechy přízemního objektu, napojení stoupaček a energií a vybudování části schodiště v prostorách zádveří nebude nástavba představovat větší zásahy do již hotového objektu.

Dostavbou objektu v této třetí etapě dojde k zarovnání krovů se sousedními domy v ulici a sbor najde ucelené zázemí na jedné adrese.

2 BYTY PRO FARÁŘE

Ve druhém a třetím nadzemním podlaží vzniknou dva byty 4+kk, určené pro faráře sboru. Každý byt se nachází na samostatném patře a obsahuje obývací pokoj s jídelnou a kuchyňským koutem, 2 dětské pokoje, koupelnu a WC. Byt v prvním patře navíc obsahuje prostornou terasu.


Ze schodiště je v každém patře přístupný menší pokojík, který by mohl dle preferencí sloužit jako menší pracovna, komora nebo prádelna.

2NP: byt 4+kk, cca. 100 m2 + terasa 40 m2

3NP: byt 4+kk, cca. 90 m2 + terasa 10 m2

D%20492-2NP%20byt%20v2_edited.jpg

MULTIFUNKČNÍ SÁL

Celé podkroví čtvrtého nadzemním podlaží bude věnováno multifunkčnímu sálu, určenému pro různé společné aktivity. Sál lze s výhodou využít jako místo pro meditaci nebo cvičení, větší konferenční místnost nebo třeba jako prostor pro setkávání seniorátní mládeže nebo jiných skupin ze všech koutů naší církve.

Prostory otevřeného multifunkčního sálu jsou doplněny o zázemí šatny, kuchyňky, 2 toalet se sprchovými kouty a malým skladem/komorou. Umožní tak účastníkům pohodlí během dne a večera, případně i možnost přespání.

Východní stěna sálu je prosklená a nabízí výstup na prostornou venkovní terasu.

Přes terasu je toto podlaží bezbariérově přístupné venkovním výtahem ze dvora Agapé.

4NP: podkroví cca 100 m2 + terasa 30 m2

D%20492-4NP%20sa%CC%81l%20v1_edited.jpg

TERASA & ZVON

Prostorná terasa ve 4NP nabízí prostor k venkovnímu rozjímání, výhledům po okolní nad střechou kostela.

Vysutý krov nad terasou umožní instalaci zvonu naší farnosti.

4NP: terasa 30 m2

D%20492-VH%20f_edited.jpg
E3 - Byty pro faráře
E3 - Multifunkční sál
E3 -Terasa a zvon
bottom of page